توی ساختمون داروخونه ما یه کارشناس تغذیه هست که حسابی کارش گرفته و روزی نزدیک صد تا مشتری داره. مشتری‌های این خانم رو اکثرا خانمهایی تشکیل میدن که دوست دارن از وزنشون کم کنن. گاهی هم افرادی برای افزایش وزن به ایشون مراجعه میکنن. این خانم  هم برای هر یک از مراجعین خودش یه نسخه تپل مینویسه که معمولا نسخه‌هاش بالای بیست یا سی تومن میگیره. البته تو این نسخه‌ها معمولا داروی خاصی که در افزایش و یا کاهش وزن مؤثر باشه تجویز نمیشه و بیشتر داروهاش مکمل‌هایی از قبیل کلسیم، امگا و انواع مولتی ویتامین‌هاست. با این حال اکثر مراجعین این خانم فکر میکنن داروهایی که براشون نوشته شده در لاغری و یا چاق شدن اونها تاثیر خاصی داره و از ما معمولا در مورد این داروها و خواص اونها سوال میپرسن که جواب دادن به این سوالها راه و روش خاصی داره.

اون اوایل که تو این داروخونه مشغول کار شده بودم در جواب اینکه این داروها واسه چیه توضیحات مفصلی میدادم. مثلا میگفتم که کلسیم برای پیشگیری از پوکی استخوان مؤثر هست، ویتامین د، جذب کلسیم رو افزایش میده، ویتامین ب کمپلکس در بهبود سوخت و ساز بدن تاثیر داره و از این حرفها. بعدها همکارها بهم گفتن که نیازی به این توضیحات نیست و کافیه در جواب این سوالها یه کلمه بگیم که این دارو برای لاغری خوبه و یا برای چاقی. ولی مشکل اصلی اینجاست که تشخیص اینکه این داروها برای لاغری نوشته شده یا چاقی کار زیاد آسونی نیست. چون برای همه تقریبا یه جور دارو نوشته میشه. پس تنها چاره کار، نگاه کردن به هیکل مریض هست. اگه چاق و تپلو باشه میگیم این داروها برای لاغری هست. اگه هم لاغر و نحیف اندام باشه میگیم برای چاق شدنتون خوبه. اما بعضی وقتها میشه که این روش هم جواب نمیده.

بعد از اینکه نسخه رو جمع کردم اسم مریض رو از روی نسخه خوندم که بیاد و دستور داروها رو براش توضیح بدم. خانم میانسالی جلو اومد و شروع کردم به توضیح دادن دستور داروها. همینطور که داشتم دستور داروها رو توضیح میدادم و می‌نوشتم، خانم ازم پرسید این قرص قهوه‌ای‌ها واسه چیه. قرص ب کمپلس بود. من هم طبق عادت همیشگی یه نگاهی به هیکل خانم کردم و گفتم برای لاغری هست. تا اینو گفتم حالت چهره خانم عوض شد و با لحنی اعتراض آمیز گفت: آخه ما برای چاق شدن اومده بودیم! بعد دخترش رو که روی صندلی نشسته بود رو صدا زد و گفت که بیا این داروهات رو ببر بالا پیش دکتر نشون بده، ببین اشتباه نشده باشه. تا دختر نی قیلونش رو دیدم فهمیدم که چه سوتی‌ ضایعی دادم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کسب و کار Jeffrey بهترين رستوران اصفهان دلنوشته های زیبا ویستا سازه سرور مجازی آلمان army پرتال جامع ترولیا | همراه سرگرمی باش! ایران فیلم لومن پارت | فروش هدلایت